Göbek Dansıyla Nasıl Kilo Verilir

0
124 views
Göbek Dansıyla Nasıl Kilo Verilir
Göbek Dansıyla Nasıl Kilo Verilir

Zayıflamak için günlerce aç kalmak ve zor olan diyetlere katlanmak bir çok kadın için artık eskisi kadar cazip gelmiyor. Kadınlar kilo vermek için artık farklı yöntemlere yöneliyorlar. Göbek dansı ile zayıflama da bunlardan biri.

Nevşehir’deki bir spor salonu ve zayıflama merkezinde uygulanan dans ederek zayıflama tekniği, kadınların ilgisini çekiyor. Sadece kadınların girebildiği salonda yaklaşık 2 saat süren çalışma yapılıyor. Sabah ev kadınlarına hizmet veren spor salonuna akşamları  çalışan kadınlar katılıyor.

Zayıflama merkezinin İran uyruklu beden eğitimi hocası 27 yaşındaki Asal Afsharpor, birkaç yıl önce dans ederek zayıflama yöntemiyle yaklaşık 10 kilo verdiğini yaklaşık 1 saat dans ederek, yaklaşık 800 kalori yaktıklarını söyledi. Dans ederek zayıflama tekniğiyle etli sporlarda olduğu gibi fazla yorulmadan hem fiziksel, hem de ruhsal olarak rahatladıklarını belirten Afsharpor, şöyle dedi: “Dans sindirime yardımcı olur, tüm bedeni çalıştırır, kişiye hareket kazandırır. Dans ederek zayıflama yöntemini tercih eden kadın ve genç kızlara dans seanslarına başlamadan birkaç saat önce yemek yememelerini ve çok fazla su içmemelerini tavsiye ediyoruz. İşe önce hafif Latin müziği gibi yavaş müziklerden başlıyoruz daha sonra ’göbek dansı’ dediğimiz oryantal müzik ile devam ediyoruz. Böylelikle hem onları yormuyoruz hem de eğlenerek kilo vermelerine yardımcı oluyoruz. Bir saatte yaklaşık 800 kalori yaktırıyoruz.”

Dans ederek zayıflama seanslarına katılan Sosyal Bilgiler öğretmeni 23 yaşındaki Şule Yurttutan ise, kilo vermek için daha önce birçok tekniğe başvurduğunu ancak en son denediği dans ederek zayıflama yönteminden olumlu sonuçlar aldığını, 2.5 ayda 12 kilo verdiğini söyledi. Spor salonu ve zayıflama merkezinin işletmecisi Safiye Geçici de kadın ve kızların ilgisinden oldukça memnun. Geçici, bu yöntemde başarı elde ettikçe dans etmeye gelen kız ve kadınların sayısında artış görüldüğünü, birkaç ay önce 20 genç kız ve kadınla başladıkları dans ederek zayıflama seanslarına katılanların sayısının şimdi 40’ı aştığını anlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here