Sivilce ve Akneye İyi Gelen Besinler, Sivilceyi iyileştiren ve yok eden yiyecekler

0
133 views
Sivilce ve Akneye İyi Gelen Besinler, Sivilceyi iyileştiren ve yok eden yiyecekler
Sivilce ve Akneye İyi Gelen Besinler, Sivilceyi iyileştiren ve yok eden yiyecekler

Kalıcı veya süpriz bir şekilde ortaya çıkan sivilcelerin yada aknelerin moralinizi bozmasına ve sosyal hayatınızı olumsuz etkilemesine izin vermeyin. Sivilcelere ve aknelere hangi besinlerin iyi geldiğini ve iyileştirici etkisi olduğunu biliyormusunuz. Doğru yiyecekleri bilirseniz herşeyle başedebilirsiniz. İşte sivilceleri yok eden, akneleri iyileştiren ve cildinize iyi gelen besinler:

Organik yeşil çay:

Antioksidan özelliği sayesinde zararlı kimyasallardan vücudu arındırır.

Zeytinyağı:

Doymamış yağ asitlerinden oluşan zeytinyağı veya susam yağı gerekli yağ asitlerini içerir. Bu yağ asitleri hücrelerin zarlarının oluşumunda etkilidir.

Ceviz:

Omega-3 yağ asitlerini bol miktarda ihtiva eden ceviz her konuda olduğu gibi cilt sorunları söz konusu olunca da faydalıdır.

Limon suyu:

Doğal beyazlatıcı özelliği ile bilinen limon suyu, güneş lekeleri ve kırışıklıklarda etkilidir.Ancak bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara sebep olabileceği için dikkat edilmelidir.

Karpuz:

Bazıları karpuzun dış yüzeyini yüzlerine sürerek fayda sağladıklarına inanır. Aslına bakılırsa çok da yanlş bir düşünce değildir. Çünkü karpuz kabuğunda nemlendirici etki gösteren A, B ve C vitaminleri bol miktarda bulunur.

Az yağlı süt ürünleri

Süt akne tedavisi sürecinde pek tüketmemeniz gereken bir besin maddesidir. Ancak içerisindeki A vitaminine cildimiz ihtiyaç duyduğu için az yağlı süt ürünleri tüketilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here